Zylkene


 Zylkene

Pilové kotouče

Jestliže potřebujete řezat kov za pomocí okružní pily, tak se rozhodně zaměřte na správný pilový kotouč. Kvalitní nástroje je totiž opravdu základ.

Pilové kotouče

Několik parametrů

Jestliže potřebujete ke své práci na řezání železa strojní pilu, tak musíte počítat u s výběrem správného kotouče, protože těch se prodává několik typů, a proto není snadné vybrat opravdu ten správný, který nám bude vyhovovat a správně odvádět svou práci. Pokud se podíváte na nabídku, tak hned zjistíte, že každý nástroj je jinak veliký. Naštěstí tento rozměr nemusíte nijak počítat, protože ho přesně předepisuje výrobce, a proto se musíme danou hodnotou řídit.

obrábění kovu

Někdy se potkáte s tím, že výrobce přímo doporučuje daný typ, což výběr usnadňuje a víte co je vhodné. Jinak si musíme dávat obzvláště pozor na šířku kotouče a vlastnosti zubů. Zuby jsou nejvíce specifické u této součástky, protože mají určitý počet, tvar, velikost, materiál a tak dále. Všechny tyto parametry je vhodné zejména pro Váš daný druh práce zvážit, aby Vám šla pěkně od ruky. Pokud tedy vyberete správně, tak Vám nástroj vydrží bez problémů.

Odolné nástroj

Jedním z bodů úspěchu je správně fungující stroj, o který je zapotřebí se pravidelně starat. Musí být také správně seřízen, aby vždy dosahoval slušné přesnosti. Tuto práci většinou ve firmách zařizují seřizovači, kteří jsou opravdu pro výrobu důležití. Rozhodně také záleží na zaměstnancích, protože ty určují strojům, jak mají práci vykonat, což u složitých součástek není žádná sranda. Druhou důležitou věcí jsou nástroje, které vykonávají hlavní obráběcí proces.

pilový kotouč

Pilové kotouče na kov jsou proto z nástrojového materiálu, který je pro tento typ využíván po opravdu dlouhou dobu. Tato společnost nabízí opravdu velkou nabídku různých kotoučů, které se liší všemi možnými parametry. Veškeré zboží je označeno normou, takže vše potřebné můžete snadno dohledat a podle normy koupit přesně ten nástroj, jaký potřebujete. Jestliže potřebujete kotouč do náročné sériové výroby, který dlouhodobě výdrží, tak to není žádný problém.